Search billions of records on Ancestry.com
   

Early Schools of Fulton County


Fulton School, Ai, Ohio
Alumni List
1950 - 1959




Class of 1950
Irving Beroske
Jean Bryan
Robert Dowling
Merlin Martin
Jane Parker (Roy Hockman)
Clarence Pike
Lloyd Poorman
Joyce Rardin (Charles Asam)
Edna Wood (Stapella)
Murle Weaver (Thornton)
Fredrick Wyckoff



Class of 1951
Virginia Joyce Borck (Earl Steadman)
Ilena Rose Borck (Karl Miller)
Phyllis Joan Burkey (Max Ulrich)
Luella E. Eaton (Stacy)
Carol Louise Huber (Mizer)
Harold Leitner
Iris Nelle Poorman (Don Cleghorn)
Kathlene Rarden (Cole)
Dorothy Lumbrezer (Daniel Haack)
Thomas Mizer
William F. Roberts
Marvin Shipman
Meredyth Watkins (James Nott)

Class of 1952
Alice Borck (Harold Taylor)
Pamela Burkey (Robert Lindner)x
James Carroll (Marilyn Deck)
Marilyn Deck (James Carroll)
Amanda A. Martin (Richard Garvin)
Joan Norris (Rev. Paul Netzly)
Mary Utz (George Hershley)
Norma Vaughn (Neil Whitmer)
Dale Vaughn
Wayne Watson (Rev.)

Class of 1953
Charles Bryan
James R. Fetterman (Connie Ruffner)
Helen Huber (Arthur Whitaker)
Joyce Johnson (Plassman)
Paul J. Pochay
Phyllis Shipman (Harvey Mock)
Ruth Snyder (Hal Griffin)




Class of 1954
Robert Bratton
Robert Cufr
Alice Elton (Howard Neuman)
Carolyn Johnston (Uhlik)
William J. McElheney
Alice Parker (Marvin W. Geiser)
Michael Puppos (Beverly Willson)
Mary Schmitz (Gerald Perkins)
Rose Marie Wells (James W. Foster)
Beverly Willson (Michael Puppos)








Class of 1955
Penelope Burkey (Richard Reder)
Donald Burton
Robert Carter (Betty Snyder)
Arlene Cook (Robert Stoup)
Joan Deck (Donald Zeigler)
Hal Fetterman (Susan Wood)
Laura Lee Huber (Fred Pilliod)
Monte Minor (Diane Patyi)
Bonnie Poorman (Thomas Puppos)
Thomas Puppos (Bonnie Poorman)
Dolores Rashley (Wayne Short)
Robert E. Schwyn (Joyce Fetterman)
Betty Snyder (Robert Carter)
Robert Stoup (Arlene Cook)
Virginia Vasko (McElheney)
Dwight Watkins
Carol Whitten (Challen/Summerlin)

Class of 1956
Edith Eaton (Donald Town)
Donald Frybarger
Luanne Leininger (Richard Turi)
Barbara Owens (Don Frybarger)
Sharon Patty (Harry Owens)
Betty Pfund (Cale Rash)









Class of 1957
William Bratton
Quentin Burkey
Marilyn Carter (James Donahue)
Mildred Cufr (Leo Kuhn)
Linda Elliott (Leon Foster)
Ann Fauble (George R. Mather)
Joyce A. Fetterman (Robert E. Schwyn)
Carol Frybarger (Jerry Watkins)
Barbara Gillen (Dave Vrooman)
Leonard Honeywell
Bill B. Nicely
Richard Owens
M/Sgt Gilbert J. Patty
John Patty
Jane Shaver (Richard Shirley)

Class of 1958
Phillip Arps
Jack Burton (Judy Roberts)
Duane Elliott
Don Errol Fetterman
Joyce M. Frybarger (Allen Raymond)
Larry George Gillen
Robert Edward Grams (Karen Bickford)
Genevieve J. Jagielski (Guernsey)
Gary Joseph Leininger
Perry Parker
Diane Patyi (Monte Minor)
Connie Ruffner (James Fetterman)
George H. Shaver
Allen G. Vaughn



Class of 1959
Samuel L. Everett (Cheryl Hammond)
Dale Wayne Fetterman (Betty A. Schwyn)
Robert L. Fickle
Alvin R. Johnson
Robert Leach
Larry Marsh
Anne Lee Owens
Gerald Pfund
Christine Putman (Leslie Pfund)
Donald Rashley
Betty Ann Schwyn (Dale W. Fetterman)
Larry C. Smith (Delpha Barnes)
Sharon E. Strayer (Cryer)
Margaret E. Taft (Don Dolan)
Joseph Vasko
Susan Wood (Hal Fetterman)







Next Page: Classes 1960 - 1968.

Previous Page: Classes 1940 - 1949.

Return To Front Page





Fulton County, Ohio School Photos
URL: http://freepages.genealogy.rootsweb.com/~keller/school/schol/alumnilist05.html
Web page created October 11, 2009
by Charles Paul Keller

The letter EMAIL:  
     Click here to send me an email with your comments, Corpmiz@aol.com

You are visitor number

Please visit
The Fulton County Chapter of the O.G. S. .
Consider joining to support research and
to find your family history.