Search billions of records on Ancestry.com
   
Antigo, Wisconsin Genealogy Gopher
City of Antigo and Langlade County, Wisconsin Genealogical Research Sources

Home > Antigo HS Class Lists > 1945

face looking over break line

1945 Antigo High School Graduates
City of Antigo, Langlade County, Wisconsin

1.  Dorothy Adkins
2.  Grace Anstutz
3.  Margaret Avery
4.  James Ballas
5.  Lola Barske
6.  Elaine Barta
7.  Delphius Bauknecha
8.  Phyllis Behm
9.  Carol Bergeron
10.  Eugene Bertrand
11.  Lorraine Bishop
12.  Margaret Boelter
13.  Norma Boettcher
14.  Lorraine Bruening
15.  Emily Bryant
16.  Frances Bubolz
17.  Vernice Budney
18.  Thomas Byholm
19.  Betty Carlson
20.  William Conachan
21.  Audrey Congleton
22.  Eleanor Damitz
23.  Lorraine Dolejs
24.  James Donohue
25.  Carol Doucette
26.  Hansine Ecklid
27.  Eunice Emerich
28.  Beverly Farrell
29.  James Fellner
30.  Jerome Filbrandt
31.  Dennis Fisher
32.  Dorothy Fleischman
33.  Lawrence Frisch
34.  Eugene Galuska
35.  Ronald Gerald
36.  Dorothy Grane
37.  Ernest Griff
38.  Loyal Gruenberg
39.  Betty Guenthner
40.  Helen Gutensohn
41.  Dorothy Halbesleben
42.  William Hallada
43.  Thomas Hart
44.  William Heckman
45.  Betty Herbst
46.  Leatrice Hintz
47.  LaVern Hitz
48.  Donald Hoeft
49.  Etta Hoeft
50.  Russell Hoke
51.  Margaret Hutchins
52.  Maebelle Jacobs
53.  Walter Jacobs
54.  James Jilek
55.  John Jilek
56.  Donald Johnson
57.  Quenette Johnson
58.  Norbert Kautza
59.  Robert Keneipp
60.  Joyce Kepple
61.  Eleanor Kirch
62.  Catherine Kittell
63.  Jane Klajbor
64.  Walter Klever
65.  Bette Knoebel
66.  Ruth Koch
67.  Pat Kolz
68.  Dolores Korinek
69.  Edna Koss
70.  Rosemarie Knutson
71.  Roderick Krause
72.  John Kriha
73.  Annabel Lacoque
74.  John Lapinski
75.  Marlan Laursen
76.  George Libert
77.  Marion Litzer
78.  Doris Locksmith
79.  Alfred Loehrl
80.  Robert Mader
81.  Dick Maltby
82.  Jerome Marquardt
83.  James Martiny
84.  William Marx
85.  Eva Mayo
86.  Joyce McKinney
87.  William McKinney
88.  Charlotte McPhail
89.  Alvin Menting
90.  Louis Menting
91.  Luella Menting
92.  John Meyer
93.  George Milke
94.  Bette Minch
95.  Robert Moore
96.  Dorothy Motts
97.  Patricia Nash
98.  Nancy Neuman
99.  Lorraine Noe
100.  Rosemary Novak
101.  Harry Olson
102.  Lillian Olson
103.  Norman Ottman
104.  Lawrence parsons
105.  Lois Parsons
106.  Joan Pawlak
107.  Rudy Pederson
108.  Louise Petroskey
109.  Shirley Pinkner
110.  Chester Preboski
111.  Marie Pries
112.  Ida Raymark
113.  Jane Raymark
114.  Ardis Rennpferd
115.  Nadeen Richards
116.  Violet Riemer
117.  Shirley Roesler
118.  Margaret Rusch
119.  Juanita Sage
120.  Lydia Samolinski
121.  Betty Sarris
122.  Eugene Schmeisser
123.  Donald Schmiege
124.  George Schmiester
125.  Marjorie Schrader
126.  Alvin Schroeder
127.  Virginia Schroeder
128.  Leon Schroepfer
129.  Virginia Schultz
130.  Faye Schwartz
131.  Bernice Seis
132.  Mary Sejba
133.  Gail Servi
134.  Doris Shadick
135.  Josephine Shanks
136.  Jean Sharon
137.  Eugene Shimon
138.  Lorraine Shimpach
139.  Betty Shufelt
140.  Frances Sickinger
141.  Frances Sikora
142.  Edward Simon
143.  Leonard Soman
144.  Dolores Spurgeon
145.  Dolores Spychalla
146.  Lloyd Steckbauer
147.  Katherine Steinfest
148.  Mary Stengl
149.  Doris Strandberg
150.  Patricia Strong
151.  Eunice Strube
152.  Everett Swanson
153.  Frances Tautges
154.  Grace Thelsen
155.  Virginia Theisen
156.  Mary Tuma
157.  Jayne Vandehey
158.  Shirley Vandeveld
159.  Beverly Waidelich
160.  Phoebe Walk
161.  Jerry Weix
162.  June Weix
163.  Mary Wesley
164.  Frank Wild
165.  Eugene Winter
166.  Rosemary Wojtasiak
167.  Catherine Worman
168.  Louise Wu
169.  Betty Yentz
170.  Agnes Zalewski
171.  Charles Zaverousky
172.  Beatrice Zielazowski

GRADUATES IN THE ARMED FORCES

(The following members of the graduating class are receiving their diplomas according to the State of Wisconsin
School Law that diplomas be awarded to seniors leaving school in good standing to join the armed forces.).

173. William Ahlers, Navy
174. Robert Baraniak, Marines
175. Richard Bublitz, Navy
176. Edward Cheslak, Air Corps
177. Willis Clark, Army
178. LeRoy DeRuyter, Marines
179. Lambert Dumask, Navy
180. Gerald Gatton, Navy
181. Frank Gelhausen, Navy
182. Lee Hovey, Army
183. William Hughes, Army
184. Louis Jankowski, Army
185. Robert Jesse, Coast Guard
186. Dale Johnson, Navy
187. Dewey Johnson, Navy
188. Edmund Malliet, Army
189. Archie Neuwirth, Navy
190. Keith Patzer, Navy
191. Reuben Richards, Army
192. Turner Richards, Navy
193. James Samolinski, Navy
194. Stanley Shimeck, Merchant Marine
195. Jack Smith, Navy
196. Carl Somer, Navy
197. Robert Wachal, Navy
198. Philip Wiegert, Navy
199. Harold Wildman, Army

face looking over break line

table of contents
Web Site TOC
send email
E-mail the Webmaster
Last Updated:

All Rights Reserved.